Музика

Моментите исполнети со добра музика одлично се вклопуваат во пријатниот амбиент на нашата тераса, па за таа цел ги нудиме следните артисти и бендови, но Ваше е да ја одберeте онаа музика која одлично ќе се вклопи на вашата прослава.

Air Strings

Бендот Ер Стрингс е формиран кон средината на 2009 година во Македонија. Овој бенд има необична структура и изведува аранжмани на најпознатите џез, поп и рок теми, како и теми од познати филмови и мјузикли.Оригиналноста на Ер Стрингс се состои во необичната комбинација на инструменти: сопран саксофон, виолина, виола и контрабас но и тоа што тие не се задржуваат на одреден музички правец и стил.Покрај нивната необична комбинација оригиналноста е поткрепена со одредени нови техники на свирење кои воедно се необични за овие инструменти со кои што добиваат потполно оригинален и нов звук.

Повеќе

OGGIE & ANGELA

Доколку сакате атмосфера за паметење, атмосфера која ќе ја испочитува сета префинетост на Вашите потреби, атмосфера која нема да биде напорна за вашите сетила, а сепак ќе ве придвижи во постојана забава, восхит и танц, тогаш Вашиот избор е едноставен: OGGIE & ANGELA дополнително ќе Ви ги разубават сите ваши возвишени настани, прослави, пригоди и значајни одбележувања. Изборот на музика ќе ги придвижи сите, од најмал до највозрасен, како што во народот се вели: „од 7 до 77“.
Повеќе

PARTIMEJKERS

PARTIMEJKERS, бенд од Скопје, е составен од четири члена: женски вокал, соло гитара, вокал /бас гитара и тапани. Членовите на бендот се професионални музичари. Секој настап на бендот претставува одлична изведба на искусни музичари, позитивна енергија, атрактивен и елегантен изглед на сцената, како и голем репертоар кој се состои од вечните хитови како и најновите хит нумери од сите жанрови. Сето ова е со помош на одлична звучна опрема и модерно осветлување, што секој настап на бендот го прави уникатен и незаборавен. PARTIMEJKERS е идеален бенд за секоја прилика, особено за модерните свадби, корпоративни настани,приватни забави..

Повеќе

‘’One man Band & Video Karaoke’’ Meto Di Flash.

Најдоброто видео караоке во градот и главен виновник за најлудите журки во градот. Телефон за контакт: 070/ 261-104

Повеќе

DJ.Guardian
DJ.Guardian & Stefan

House and Famous Music, Commercial Music, Контакт телефон: 078/ 400-202


Повеќе

DJ.Guardian & Pate conga

Latino Music, Контакт телефон: 078/ 400-202Повеќе

Креативни забави

Идеи за среќен и креативен ден со вклучени аниматори, магионичарска претстава, жонглерски волшепства, караоке забава со водител, куклени претстави со марионети и многу други изненадувања за вашите најмили.
Контакт телефон: 075/ 461-845

Повеќе